![Μια Ferrari 250 Testarossa για μικρά και μεγάλα παιδιά](https://www.bankingnews.gr/media/k2/items/cache/722cb03c086a81a3efeef767b5e6929f_XL.jpg)
Η Testa Rossa Junior προέρχεται από την εταιρία Little Car Company και σε συνεργασία με την Ferrari στόχος της είναι να προσφέρει μια μοναδική εμπειρία σε μικρούς και μεγάλους
Αυτή η υπό κλίμακα ρέπλικα της 250 Testarossa (είχε γράψει ιστορία με 4 νίκες στο Le Mans) μπορεί να μοιάζει παιδική, αλλά δεν είναι και τόσο.. αθώα αφού απευθύνεται κυρίως σε έφηβους ή σε όποιον χωρά στο κάθισμα. Συγκεκριμένα, η Testa Rossa J (από το Junior) είναι σε κλίμακα 3/4 και εφοδιάζεται με ένα ηλεκτρικό μοτέρ 12 kW για μέγιστη ταχύτητα έως τα 60 χλμ./ώρα (διαβάστε περισσότερα)
www.bankingnews.gr
www.bankingnews.gr
Σχόλια αναγνωστών